Ciekawostki

Najnowsze


logistyka, przewozy, spedycja

Transport powietrzny nadal raczkuje
Jedną z wielu rodzajów transportu jest transport droga powietrzną.

Można śmiało stwierdzić, że najprężniej rozwijający się i najświeższy w ostatnich latach. Wynika to przede wszystkim z ogromnego i błyskawicznego transportu.  Transport powietrzny użytkuje zaawansowane i szybkie samoloty, za sprawą którym przesyła się coraz to duże i cięższe rzeczy.

Często ludzie używając transportu powietrznego zastanawiają się nad zaletami i wadami transportu lotniczego.  W TV dosyć często słyszy się o wypadkach samolotowych. W prawdzie jednak wychodzi, iż transport drogą powietrzna jest o wiele pewniejszy niż przewożenie ładunku w inny sposób. Niewątpliwie dużą i ułatwiającą życie  cechą jest prędkość przybycia towaru do terytoriów nawet znacznie położonych. Ważną zaletą transportu lotniczego jest duża częstość i przejrzystość dróg transportu samolotowego. Przewóz towarów drogą powietrzną jest o wiele komfortowy i bezpieczniejszy. Niestety mimo dobrych stron są i złe strony każdego transportu lotniczego. Pierwszą i bardzo ważną wadą transportu powietrznego jest uzależnienie dostarczenia ładunku od pogody. Wciąż dotychczasowym minusem transportu lotniczego jest jego za duża cena.

Transport powietrzny w Polsce zajmuje się obsługą przede wszystkim przewozu międzynarodowego. Wynika to z tego, że jest zbyt niewysoki i niedochodowy transport krajowy, z uwagi na nieduży obszar naszego kraju. Mało popularnym w Polsce jest spedycja ciężarów drogą powietrzną. W łącznym zestawieniu transport lotniczy zajmuje ledwie 0,003% całkowitych przewozów jednak widać wzrost.

Transport drogą lotniczą na świecie rozwija się w bardzo szybkim tempie. Transport powietrzny na obszerną skalę zaczął funkcjonować po II wojnie światowej. Do najważniejszych szlaków lotniczych należą : połączenia miedzy Ameryką Południową i Północną a Europą, a także Australią czy Europy z Azją. Światową potęgą w transporcie lotniczym są Stany Zjednoczone. W przeważającej mierze transport lotniczy użytkowany jest do przewozu ludzi na oddalonych trasach oraz małych ciężarów wymagających prędkiego przemieszczenia.

Oto co uchwycił nasz reporter


logistyka
przewozy
spedycja