Ciekawostki

Najnowsze


transport, przewozy, spedycja

Opakowania zabezpieczające i ich wybór
Niezwykle ważnym kryterium przy wyborze opakowań jest z całą pewnością rodzaj tektury, który będzie użyty do ich wykonania.

To właśnie od niego zależy najbardziej wytrzymałość zarówno na zgniatanie, jak i zaginanie. Z reguły najczęściej bywa stosowana tektura trójwarstwowa z grubością około 3-4 mm. Jednak do pakowania wyjątkowo ciężkich przedmiotów na przykład podczas przeprowadzki czy pakowaniu na paletach, możemy stosować kartony wykonane z wyjątkowo grubej, bo około 6-7 mm tektury pięciowarstwowej. Zapewni nam ona odpowiednio większą sztywność, a także wytrzymałość, co jest chyba najważniejsze. Natomiast do produkcji małych pudełeczek fasonowych stosuje się z reguły mikrofalę. Jest to także tektura 3-warstwowa, jednak z o wiele mniejszą grubością bo zaledwie około 1,5 mm. Właściwie dobrane opakowania zabezpieczające są także bardzo ważne - wyjaśnia Mariusz Zemski z firmy Airpag (http://airpag.pl/korrvu/).


Przy rodzaju tektury trzeba brać pod uwagę naprawdę wiele aspektów. Ważna jest też gramatura samego surowca oraz jej całkowity wpływ na sztywność opakowań. Do tego niezbędna jest mata bąbelkowa. Liczą się także oczywiście ceny, bo nikt nie lubi przepłacać. W  bardzo wielu przypadkach ogromnie duże znaczenie ma także sposób zamykania samego pudełka. Liczy się szybkość składania, a nawet konieczność lub też nie używania taśm pakowych. Nie można pominąć ogólnych względów estetycznych, a o tym właśnie decyduje rodzaj konstrukcji. Najbardziej trzeba przyznać popularne, ze względu na niskie ceny, są pudełka kartonowe klapowe, które zazwyczaj zamyka się od góry. Mogą być też zamykane od spodu na 4 klapy. W jaki sposób można zabezpieczyć przesyłkę, to też często pojawiające się pytanie. Chodzi przede wszystkim o to, żeby przesyłka posiada solidne zamknięcie i grubość.

Oto co uchwycił nasz reporter


transport
przewozy
spedycja